Europejski Dzień Logopedy w naszej szkole

Europejski Dzień Logopedy przypada 6 marca i jest obchodzony we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki logopedycznej w klasach I - III oraz w oddziale przedszkolnym. Dzieci i uczniowie wykonywali ćwiczenia buzi i języka. Ćwiczyli aparat oddechowy poprzez zabawy z piórkami, bańkami, dmuchajkami logopedycznymi oraz słomkami. Ponadto wykonywali ćwiczenia słuchowe, muzyczne i rytmiczne. Starsi uczniowie nauczyli się rozpoznawać i różnicować głoski szeregu szumiącego, syczącego i ciszącego oraz chętnie zmagali się  z łamańcami językowymi. Młodsze dzieci uczyły się piosenek pt. ,,Koła autobusu... oraz ,,Magiczna liczba siedem. Podczas zajęć dzieci i uczniowie mieli wiele radości z wykonywanych zabaw i ćwiczeń logopedycznych....Za rok znów będziemy świętować ten dzień.