V Gminny Konkurs Literacko- Recytatorski

9 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Literacko- Recytatorski „Z literaturą polską na ty- humor w poezji i prozie”. Celem konkursu było między innymi ukazanie piękna języka polskiego w twórczości literackiej oraz  rozwijanie zdolności recytatorskich i interpretacji prozy. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII, z pięciu szkół, z terenu gminy Kowala. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Amelia Matysiak z klasy VII (kategoria proza) i Amelia Chrząszcz z klasy VIII (kategoria poezja). Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze reprezentantki znalazły się na podium. Amelia Chrząszcz zdobyła 2 miejsce, natomiast Amelia Matysiak 3 miejsce w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. Koordynatorami konkursu były panie: Aneta Podgórska, Urszula Kicior i Magdalena Babula.