Turniej piłki nożnej „Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku”

W dniu 23 kwietnia 2024 roku drużyna chłopców naszej szkoły wzięła udział w eliminacyjnym turnieju U-12, który odbył się w Pionkach. Do zmagań przystąpiło 7 drużyn: PSP 5 Pionki (dwie drużyny), PSP Iłża, PSP  1 Pionki, PSP Suskowola, PSP Kończyce Kolonia oraz PSP Bardzice. Turniej został rozegrany systemem mieszanym. Ekipy zostały rozlosowane do dwóch grup, pierwszej trzyzespołowej i drugiej czterozespołowej. W grupach grano systemem każdy z każdym, a zwycięzcy grup zmierzyli się o I miejsce w turnieju i awans do dalszego etapu rozgrywek. My trafiliśmy do grupy drugiej z PSP 5 Pionki II, PSP 1 Pionki oraz PSP Kończyce Kolonia. Turniej rozpoczął się dla nas od  potyczki z ekipą PSP 1 Pionki. Ten mecz pokazał, że mamy kliku zawodników dobrze grających, ale nie wszyscy trafili z formą. To nasz zespół popełnił więcej błędów, które zaowocowały porażką 3:4. Świetnie w tym pojedynku w bramce spisywał się Maksymilian Wasilewski, który uchronił nasz zespół od wyższej porażki. Formą strzelecką wykazali się Marcel Piątek, zdobywca dwóch bramek oraz Kacper Makowski, który swoją bramkę zdobył strzałem z własnej połowy boiska.  W kolejnym spotkaniu przyszło nam stawić czoła głównemu faworytowi imprezy, a mianowicie PSP 5 Pionki II. Początek meczu był dość obiecujący, rywale co prawda przeważali, ale nasza obrona wydawała się być dość szczelna. Jednak napór chłopców z Pionek przyniósł dla nich efekt w postaci zdobycia pierwszej bramki. Potem już rywalom było łatwiej, a wynik 0:6 mówi sam za siebie. Trzeci nasz mecz, dosyć zacięty i wyrównany z chłopakami z naszej gminy, czyli PSP Kończyce Kolonia. Tutaj musieliśmy odrabiać straty, bo my najpierw straciliśmy  bramkę, ale napór naszej drużyny sprawił, że rywale sami strzelili do własnej bramki.  Więcej goli w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy, a remis 1:1 dał nam trzecie miejsce w grupie, a w całym turnieju zostaliśmy sklasyfikowani na miejscach 5-6. Mimo niezadowalającego wyniku sportowego niektórzy chłopcy mogą zaliczyć turniej do udanych, każdy z nich dostał pamiątkowy dyplom i medal. Ci chłopcy, którzy marzą o karierze sportowej powinni dążyć do podnoszenia swojej sprawności oraz umiejętności piłkarskich, aby w przyszłości rywalizować z najlepszymi. Porażki też uczą i powinny mobilizować do bardziej wytężonej pracy nad swoim rozwojem. Turniej wygrała ekipa z Iłży, awansując do dalszego etapu eliminacji. Życzymy tej drużynie dotarcia do finału imprezy na Stadionie Narodowym w Warszawie. Drużynę naszej szkoły tworzyli: Marcel Piątek - kapitan, Kacper Makowski, Maksymilian Wasilewski, Oliwier Łyżwiński, Adrian Utkowski, Julian Ziętek, Miłosz Lipiec, Adam Wlazło,  opiekun – Adam Dujko.