• Odwiedziny: 985440
    • Do końca roku: 239 dni
    • Do wakacji: 46 dni

Międzygminne Eliminacje do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce nożnej 2018/2019

Z sukcesem z kolejnego etapu eliminacji, tym razem międzygminnych, wróciły z Przytyka nasze futbolistki. Turniej tego szczebla odbył się na boisku „Orlik” w powyższej miejscowości. Do rywalizacji przystąpiły w kategorii 2006 i młodsi drużyny PSP Przytyk oraz nasza PSP Bardzice, natomiast w kategorii 2003-2005 PSP Wrzos i reprezentant naszej gminy PSP Kowala.Turniej rozpoczął się od meczu młodszej kategorii, w którym nasza ekipa rywalizowała z dziewczętami z PSP Przytyk. Mecz był bardzo zacięty, walka toczyła się o każdy centymetr boiska, ale trzeba podkreślic bardzo sportowa. W pierwszej połowie to nasza drużyna częściej przebywała na połowie przeciwniczek, ale nie było zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Do przerwy więc remis, a po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Nasze zawodniczki częściej przebywały na połowie rywalek, a nawet w polu karnym lecz znowu nie udało się trafić do bramki przeciwniczek. Dogrywka, która była bardziej wyrównana, również nie przyniosła rezultatu, więc czekał nas konkurs rzutów karnych. Był to czas pełen dramaturgii, gdyż sytuacja zmieniała się często o 180 stopni. Skutecznie ten element wykonały w naszej drużynie Oliwia Mroczkowska, Maja Jankowska, Eliza Kowalczyk i Małgorzata Budzyńska, natomiast Eliza obroniła trzy strzały z rzutów karnych. Ostatecznie w konkursie wygrała nasza drużyna, uzyskując awans do finału eliminacji powiatowych.

PSP Bardzice – PSP Przytyk 0 : 0 (karne: 4 : 3)

W starszej kategorii dziewczęta z Kowali pewnie pokonały rywalki 3 : 0  i również uzyskały awans do następnego szczebla rozgrywek. Warto podreślić, że obie drużyny z gminy Kowala pojechały razem na turniej, co pozwala poznawać i integrować się mieszkańcom naszej małej ojczyzny.

Drużyna PSP Bardzice zagrała w nastepującym składzie:

Eliza Kowalczyk – kapitan, Aleksandra Adamczyk, Maja Jankowska, Małgorzata Budzyńska, Julia Kowalczyk - bramkarka, Zuzanna Utkowska, Oliwia Mroczkowska, Agata Krzyżanowska, Julia Rogala.