Klasy 0 - 3 w Muzeum Orła Białego

Klasy 0 - 3 w Muzeum Orła  Białego

Wychowanie patriotyczne to ważny rodzaj wychowania małego człowieka. To przekazanie wartości, które kształtują pozytywna postawy przyszłego obywatela naszego kraju.  W tym  szczególnym dla Polaków roku opiera się ono na realizacji zagadnień związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. By uczcić ten „Rok ku Niepodległej” w dniu  5 października uczniowie klas 0-3 pod opieką swoich wychowawczyń: pani Edyty Stanisławczyk, Doroty Nalberskiej i Anny Bzducha wybrali się na jesienną wycieczkę do miasta Skarżysko-Kamienna . W  Muzeum Orła Białego odbyli żywą lekcję historii.  Tu uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika. Dalszą cześć  lekcji kontynuowali w plenerze, gdzie zobaczyli zmechanizowany sprzęt wojskowy z czasów II wojny światowej.  Z okrętu wojennego ujrzeli  panoramę miasta.  Zobaczyli też wnętrze samolotu, co dla dzieci okazało się wielka atrakcją. Spotkaniu temu sprzyjała piękna złota jesień.