Bicie rekordu RKO w naszej szkole

Pobiliśmy!
Pobiliśmy Rekord!

W samo południe 16 października 2018 roku wszystkie obecne osoby w naszej szkole przyłączyły się do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. We wtorek punktualnie o 12:00, przez kolejne 30 minut wspólnie zrobiliśmy ogromną rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy - pobiliśmy rekord w liczbie osób prowadzących jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową. Do bicia rekordu przystąpiło 9 grup klasowych wraz z opiekunami, pracownikami szkoły tj. 125 osób. Na 12 fantomach, każdy wykonywał 30 uciśnięć i 2 wdechy ratunkowe w pięciu seriach. Akcję profesjonalnie rozpoczęli uczniowie klasy V, bo RATOWANIE TO DZIECINNIE PROSTE.
Było z nami aż 105 902 rekordzistów w 1199 zgłoszonych instytucjach zlokalizowanych dosłownie w całej Polsce!

Pobiliśmy Rekord:
1. Bo to edukacyjna zabawa, żeby popularyzować zasady ratowania ludzkiego życia!
2. Aby popularyzować wiedzę na temat tego, jak w praktyce wykonać resuscytację krążeniowo–oddechową!
3. Aby wspólnie nieść dobro w słusznej sprawie i integrować wielopokoleniową społeczność!
4. Aby nawiązać nowe przyjaźnie i zacieśnić współpracę koleżeńską!
5. Bo jesteśmy najlepszymi ambasadorami ratownictwa - dzieci pokazują dorosłym jak uratować ludzkie życie.