Nasze działania

Nasze działania:

2022/2023

Dzień 4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. W tym dniu już od dwudziestu jeden lat są noszone różowe kokardki na znak wsparcia dla osób walczących z rakiem.

Klub szkolny Caritas po raz drugi przystąpił do akcji: „Noszę różową kokardkę, bo pomagam”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Charytatywne im. Bożeny Stawińskiej „Filcaki wspierają dzieciaki”. W naszej szkole, od 12 stycznia, były rozprowadzane różowe kokardki i opaski na włosy, które nosiliśmy w dniu 3 lutego na znak solidarności z chorymi. Zebrane środki finansowe  - 455zł. zostały przeznaczone na pomoc dziewczynce zmagającej się z chorobą – Nadii Kszczotek. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

W dniach 26.09.2021r. – 3.10.2022 r. Szkolne Koło Caritas, w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”, już po raz kolejny przeprowadziło zbiórkę artykułów szkolnych. Celem  było skompletowanie i przekazanie wyprawek dla dzieci potrzebujących, podopiecznych radomskiej Caritas. Zebrane dary zostały przewiezione do Diecezjalnej Caritas w Radomiu.  Jak co roku akcja cieszyła się wielkim wsparciem naszej społeczności szkolnej.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego członkowie SK Caritas naszej szkoły przygotowali prezentację pod hasłem „Totus Tuus”. Przedstawili życie i działalność Ojca Świętego Jana Pawła II. Szczególną uwagę zwrócili na Jego zaangażowanie w troskę o drugiego człowieka. Nie zabrakło akcentów wokalnych i kulinarnych. Cała szkoła zaśpiewała „Barkę”, a następnie wszyscy mogli spróbować ulubionych ciastek papieża – kremówek, przygotowanych przez naszych wolontariuszy.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Pola Nadziei”

Po raz kolejny przystępujemy do akcji „Pola Nadziei”, której celem jest wsparcie osób chorych na raka. W tym celu posadziliśmy 60 cebulek żonkili w szkolnym ogródku. W pierwszą niedzielę  po Wielkanocy będziemy prowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek i wręczali ofiarodawcom symboliczne podziękowanie w formie wyhodowanego kwiatka.